Wbrew powszechnemu przekonaniu, wina różowego nie otrzymuje się przez zmieszanie białego i czerwonego wina. Zamiast tego jest winifikowane z czerwonych winogron. Najbardziej rozpowszechnioną techniką jego produkcji jest prasowanie bezpośrednie. Polega na skróceniu czasu maceracji skórki winogron wraz z moszczem. Moszcz jest wtedy naturalnie barwiony przez skórkę winogron, ale w mniejszym stopniu niż w winach czerwonych, gdzie skórka maceruje dłużej. W niektórych przypadkach możliwe jest, że bezpośrednio po wytłoczeniu moszcz jest wystarczająco zabarwiony, aby zostać wydobyty z kadzi i przejść do etapu fermentacji.
Inną mniej powszechną techniką jest „krwawienie”. Polega na ekstrakcji części soku winogronowego, który maceruje w zbiorniku z czerwonym winem w celu zwiększenia stężenia ciała stałego/płynu w mieszance, a tym samym uzyskania bardziej treściwego wina. Wyekstrahowany moszcz zostanie poddany winifikacji w celu uzyskania różowego wina.
Należy zauważyć, że niektóre wina różowe można wytwarzać przez zmieszanie wina czerwonego i białego, ale ta technika jest rzadko stosowana i kontrowersyjne jest używanie nazwy „wino różowe” dla tego rodzaju wina.